вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane w mgnieniu oka się destruują i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny urok oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie warto poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada zacząć od należytego oraz sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego zależy rezultat końcowy własnych robót. Przed użyciem produktów do ochrony i dekoracji sztachet z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanieść kolejne amalgamaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów model ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji wobec tego służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий